Przejdź do treści

Prezentujemy etiudy zrealizowane w ramach warsztatów TOGETHER podczas 16. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO

TOGETHER to projekt edukacji filmowej realizowany przy udziale zagranicznych partnerów. W tym roku były to organizacje partnerskie z Francji, Niemiec i Włoch. W warsztatach wzięli udział młodzi, świadomi Europejczycy, którzy pod opieką doświadczonych filmowców zrealizowali krótkie reklamy społeczne.

W dniach 1-9 lipca 2023 w Radomiu odbyły się warsztaty filmowe TOGETHER. Młodzież z czterech krajów europejskich wspólnie wymyśliła i zrealizowała 4 etiudy. Powstały one na podstawie wspólnych dyskusji na temat kultur poszczególnych krajów oraz analizy problemów społecznych, z którymi spotykają się uczestnicy. Filmy stworzone przez młodych twórców dotyczyły tematu wolności. W swoich etiudach pokazali, czym jest dla nich wolność społeczna, wolność od rutyny oraz jak rozumieją wolność wyboru. Etiudy zostały zaprezentowane podczas finałowej ceremonii dla uczestników projektu.

Efekty pracy możemy oglądać za pośrednictwem mediów społecznościowych. Każda z etiud opatrzona jest opisem przygotowanym przez autorów filmów. Zachęcamy do obejrzenia.

Freedom, Don’t Abuse It | TOGETHER
Free Your Mind | TOGETHER
Pursuit of Freedom | TOGETHER
Hairy Cherry Popper | TOGETHER

Organizatorem warsztatów TOGETHER jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt TOGETHER współfinansuje Unia Europejska.

Partnerzy edukacyjni: Offener Kanal Magdeburg (Niemcy), Kinographe (Francja), Associazione Cinematografica e Culturale „Laboratorio dei sogni” (Włochy).

Partnerzy technologiczni projektu: Canon Polska i Canon Professional Services (CPS).