Przejdź do treści

Instytut Kosmopolis zaprasza na SPA! Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty scenariuszowe Script Pitching Academy

Od 30 października 2023 roku można wysyłać zgłoszenia na bezpłatne, międzynarodowe warsztaty scenariuszowe Script Pitching Academy. Wśród prowadzących m.in. Michał Oleszczyk.

Już w listopadzie wystartuje kolejny program edukacyjny Instytutu Kosmopolis skierowany do młodej branży filmowej. Tym razem będzie to projekt realizowany w Warszawie jako wydarzenie towarzyszące 22. edycji festiwalu CINEMAFORUM. Do udziału zapraszamy młodych scenarzystów i reżyserów z Polski, Francji, Norwegii i Ukrainy.

Cele SPA – Script Pitching Academy

Uczestnicy SPA będą mieli okazję nie tylko rozwinąć swoje umiejętności scenopisarskie, ale także dowiedzieć się:

  • jak przygotować scenariusz filmowy, aby miał szansę zaistnieć na międzynarodowym rynku filmowym;
  • jak ciekawie i skutecznie prezentować swoje pomysły podczas sesji pitchingowych;
  • jak efektywnie promować siebie i własną twórczość w branży filmowej;
  • jak nawiązywać międzynarodowe relacje i wchodzić we współprace z filmowcami z innych europejskich krajów.

Prowadzący warsztaty

W gronie prowadzących, którzy podzielą się z warsztatowiczami swoją ekspercką wiedzą i doświadczeniem zawodowym, a następnie wejdą w skład komisji, która oceni przygotowane przez uczestników projekty, znajdą się m.in.:

  • Michał Oleszczyk – Konsultant scenariuszowy, wykładowca Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2014-16 dyrektor artystyczny FPFF w Gdyni. Autor podcastu „SpoilerMaster”. Jako kierownik literacki współpracował między innymi z CANAL+ (m.in. „Pisarze. Serial na krótko”, „The Office PL”, „Planeta singli. Osiem historii”, „Minuta ciszy”). Współscenarzysta filmu „Wszystkie nasze strachy” w reżyserii Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta. Konsultant takich projektów, jak „Hiacynt” czy „Za duży na bajki”. Stały współpracownik serwisu RogerEbert.com.Laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka (2005) i Nagrody PISF (2012), nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepszy Scenariusz (za „Wszystkie nasze strachy”).
  • Marcin Ciastoń – absolwent lingwistyki stosowanej i scenariopisarstwa. Zwycięzca nagrody za scenariusz filmu „Hiacynt” podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Współautor scenariusza do filmu „Detektyw Bruno” (wyróżnienie dla scenariusza w konkursie Script Pro, nagroda główna w konkursie Script Wars, Złote Lwiątka dla filmu podczas 47. FPFF w Gdyni). Scenarzysta filmu „Wyrwa” na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza. Wkrótce premierę będzie miał serial mystery dla Canal+, który pisał wspólnie z zespołem scenarzystek.
  • Anna Dziedzic – ekspertka PR z ponad 15 letnim doświadczeniem w zakresie planowania i wdrażania strategii promocyjnych w branży filmowej. Obecnie Project Manager w CREW UNITED, europejskiej platformie networkingowej dla filmowców. Przez ponad 6 lat zajmowała się promocją polskiej branży filmowej na rynku międzynarodowym w Film Commission Poland. Pełniła też funkcję rzeczniczki Krakowskiego Festiwalu Filmowego, pracowała w studiu postprodukcji Fixafilm, Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych oraz w wytwórni filmowej Alvernia Studios.

Data i miejsce warsztatów

SPA – Script Pitching Academy odbędzie się w dniach 20-26 listopada 2023 r. w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy w samym sercu Warszawy.

Jak wziąć udział?

Script Pitching Academy to projekt skierowany do młodych scenarzystów i reżyserów w wieku od 20 do 29 lat, pochodzących z Polski, Francji, Norwegii i Ukrainy.

By wziąć w nim udział, należy zapoznać się z regulaminem, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy. W formularzu należy zamieścić krótki list motywacyjny oraz streszczenie planowanego projektu filmowego (obydwa w języku angielskim).

Na zgłoszenia czekamy do 6 listopada 2023 roku. Udział w Script Pitching Academy jest bezpłatny.

***

Organizatorem projektu SPA – Script Pitching Academy jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie.

Projekt współfinansuje Unia Europejska.

Partnerem głównym wydarzenia jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy w Warszawie.

Partnerami edukacyjnymi są: Stowarzyszenie FILMFORUM (Polska), Kinematographe (Francja), Stiftelsen Amandusfestivalen (Norwegia) oraz CinemaHall (Ukraina).

Partnerem branżowym projektu jest Crew United Polska.