Przejdź do treści

Czy praca w kulturze jest dla Ciebie? Zgłoś się na praktyki i sprawdź!

praktyki, studenci, grafik, social media manager, nauka, doświadczenie zawodowe

Stowarzyszenie FILMFORUM w ramach programu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury „Praktykuj w kulturze” otwiera rekrutację na praktyki dla studentów chcących sprawdzić swoje umiejętności jako Social Media Manager/ka lub Grafik/Graficzka.

Zapraszamy wszystkie ciekawe świata osoby do wzięcia udziału w organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury programie “Praktykuj w kulturze”. Staż odbyty w czasie studiów to bardzo dobry sposób na zorientowanie się, czy praca w kulturze to coś dla ciebie. Dodatkowo dzięki pracy w zespole projektowym sprawdzisz swoje umiejętności i nabierzesz pewności siebie.

W ramach jesienno-zimowej edycji “Praktykuj w kulturze” w Stowarzyszeniu FILMFORUM możesz aplikować na dwa stanowiska: Social Media Manager/ka oraz Grafik/Graficzka. W obu przypadkach Twoja praca będzie ściśle powiązana z działaniami promocyjnymi 23. CINEMAFORUM i organizowanymi przez nas warsztatami dla młodych filmowców.

Rekrutacja przebiega w oparciu o system zgłoszeń Narodowego Centrum Kultury Pracuj w kulturze.

Praktyki odbywają się w ramach porozumienia wolontariackiego i nie przewidują wynagrodzenia dla praktykantów/tek.

Social Media Manager/ka

Praktyki dotyczą wsparcia Stowarzyszenia FILMFORUM w zakresie działań promocyjnych.

TERMIN: 08.10.2024 – 31.03.2025
DŁUGOŚĆ PRAKTYK: 240 godzin
TRYB: 2 dni w tygodniu

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

Zadaniem Praktykanta/ki będzie tworzenie angażującego contentu na potrzeby mediów społecznościowych, śledzenie trendów, realizacja założonej strategii promocyjnej.

CEL PRAKTYK

Oferujemy możliwość poznania mediów społecznościowych od profesjonalnej strony, zdobycie praktycznego doświadczenia w planowaniu strategii promocyjnych wydarzeń kulturalnych i naukę programu Canva Pro. Staż będzie okazją do realizacji własnych pomysłów i inicjatyw.

PREFEROWANE KIERUNKI STUDIÓW

Preferowane są osoby wiążące przyszłość zawodową z karierą w Internecie, zainteresowane influencingiem, social media managementem, marketingiem, PR i/lub ukierunkowane na działalność związaną z branżą reklamową.

DODATKOWE WYMAGANIA

Od kandydatów/ek oczekujemy entuzjazmu, kreatywności i komunikatywności, skuteczności w budowaniu zaangażowania na profilach w mediach społecznościowych (wystarczą prywatne konta), dobrego rozeznania w serwisach Instagram i Tik Tok oraz chęci poznawania nowych trendów i zgłębiania nowych możliwości social mediów.

Grafik/Graficzka

Praktyki dotyczą wsparcia Stowarzyszenia FILMFORUM w zakresie działań promocyjnych i marketingowych.

TERMIN PRAKTYK: 08.10.2024 – 31.03.2025
DŁUGOŚĆ PRAKTYK: 320 godzin

Zadaniem Praktykanta/ki będzie tworzenie grafik na potrzeby kanałów komunikacyjnych, social mediów oraz ofert partnerskich i marketingowych.

CEL PRAKTYK

  • Praktykant/ka zdobędzie praktyczne umiejętności dotyczące przygotowania grafik na potrzeby promocji i marketingu.
  • Praktykant/ka pozna zasady związane z realizacją świadczeń sponsorskich oraz przygotowania komunikacji zgodnie ze strategią wizerunkową.
  • Praktykant/ka będzie mieć okazję zaprojektować identyfikację wizualną projektu edukacyjnego i wraz z biurem prasowym współtworzyć jego kampanię.

Zapraszamy studentów/ki i absolwentów/ki kierunków artystycznych związanych z projektowaniem graficznym. Praktyki skierowane są do osób o wysokim stopniu samodzielności w obsłudze co najmniej jednego z wymienionych programów graficznych.

Wybrany program z pakietu Adobe Creative Cloud, Canva Pro