Przejdź do treści

Rusza nabór filmów do konkursu międzynarodowego 21. CINEMAFORUM

Nabór filmów cinemaforum 2022

Rusza nabór filmów do konkursu międzynarodowego 21. CINEMAFORUM

Wystartował nabór zgłoszeń do Międzynarodowego Konkursu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych. Konkurs odbędzie się w ramach 21. edycji CINEMAFORUM. Zgłoszenia można nadsyłać do 26 września 2022 roku.

CINEMAFORUM to wielkie święto kina krótkometrażowego, które stanowi niezwykle istotny punkt na festiwalowej mapie. Co roku o GRAND PRIX festiwalu walczą etiudy filmowe z całego świata. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 2-6 listopada w Warszawie.

W zeszłym roku prowadziliśmy swego rodzaju rozpoznanie bojem, ożywiając formułę stacjonarnego festiwalu po pandemicznych lockdownach. Teraz mam nadzieję, że już się wszyscy osadziliśmy w nowej, ciągle niełatwej rzeczywistości i życie kulturalne, choć w sposób nieunikniony zmienione, wróciło na właściwe tory. Czekamy na zgłoszenia do Międzynarodowego Konkursu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych i widzimy się w listopadzie – zapowiada Błażej Hrapkowicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

Zasady zgłaszania filmów

Do Konkursu można zgłaszać filmy fabularne (w tym animacje) o dowolnej tematyce. Organizatorzy czekają na produkcje z całego świata, które zostały zrealizowane po 1 stycznia 2021 roku. Ich długość nie może przekraczać 40 minut. Szczegółowe wytyczne znajdują się w regulaminie Konkursu.

By zgłosić film, należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić i przesłać drogą elektroniczną formularz zgłoszeniowy.

Ważne daty

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 26 września 2022 roku. Lista zakwalifikowanych tytułów zostanie ogłoszona do 5 października 2022 roku. Zwycięzców wyłoni jury składające się z wybitnych twórców filmowych i znawców kina. Nazwiska laureatów poznamy podczas festiwalowej gali, która odbędzie się 6 listopada 2022 roku.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partnerem głównym wydarzenia jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Partnerami programowymi imprezy są: Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury oraz American Film Festival.