Przejdź do treści

2. edycja programu szkoleń dla młodych managerów kultury w „Pracowni A35”

2. edycja programu szkoleń dla młodych managerów kultury w „Pracowni A35”

Zdobądź doświadczenie w zakresie zarządzania kulturą. Zgłoś się na cykl szkoleń, które przygotują cię do profesjonalnego zarządzania wydarzeniami kulturalnymi w różnych obszarach. Na zgłoszenia czekamy do 15 kwietnia 2019 r.

Nowoczesny program szkoleniowy dla wolontariuszy jest wspaniałą okazją do zdobycia umiejętności związanych z pracą w sektorach kreatywnych, jak również nawiązania sieci cennych znajomości. W ramach działań wolontariackich uczestnicy będą mieli możliwość rozwijania własnych projektów, korzystając ze wsparcia managerów i animatorów kultury, którzy od lat organizują różnorodne przedsięwzięcia kulturalne w Polsce i na świecie.

Wykładowcami cyklu bezpłatnych szkoleń będą członkowie FILMFORUM – organizacji działającej w obszarze kultury i edukacji od ponad 15 lat. W ramach programu edukacyjnego odbędą się następujące cykle szkoleniowe:

„Organizacja i logistyka wydarzeń kulturalnych” prowadzenie: Piotr Simon

Specjalista w zakresie organizacji i produkcji wystaw, spektakli teatralnych, koncertów i podróży motywacyjnych. Był zaangażowany w organizację licznych wydarzeń kulturalnych, m.in. w ramach festiwali: Malta, Transatlantyk i Animator, od 2016 organizuje WAMA Film Festiwal w Olsztynie i CINEMAFORUM – Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych w Warszawie. Współzałożyciel specjalistycznego biura podróży, w ramach którego zrealizował działania w kilkudziesięciu krajach świata.

„Marketing, reklama i PR projektów kulturalnych” prowadzenie: dr Anna Wróblewska

Wykładowca akademicki, publicystka, manager kultury. Dwukrotna laureatka Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, współautorka serwisu Portalfilmowy.pl, założycielka i redaktor Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W 2005 odznaczona nagrodą Ministra Kultury, w 2019 r. otrzymała Brązowy Medal Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS. Wykłada na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW w Warszawie oraz w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Specjalizuje się w zarządzaniu kreatywnym oraz kulturze słowa. Była pierwszym rzecznikiem prasowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W latach 2014-2018 pełniła funkcję rzecznika prasowego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Od 2013 r. jest dyrektorem Instytutu KOSMOPOLIS Fundacji Nauki, Kultury i Edukacji.

 

„Współpraca międzynarodowa – projekty młodzieżowe” Prowadzenie: Karolina Adamczyk

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie na kierunku kulturoznawstwo, specjalność medioznawcza oraz University of the West of Scotland, kierunek: media. Ukończyła roczny kurs z zakresu służby zagranicznej w Europejskiej Akademii Dyplomacji. Uczestniczka prestiżowego programu „IVLP International Leadership Program” w zakresie dyplomacji publicznej, sponsorowanego przez Amerykański Departament Stanu. Koordynatorka Amerykańskiego Centrum Kultury i Informacji American Corner Radom. Dyrektor Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO.

„Opracowanie i rozwój projektu” prowadzenie: Maciej Dominiak

Producent, manager projektów. Specjalista w zakresie zarządzania finansowego, monitoringu budżetów, obsługi organizacyjno-finansowej i zasad sprawozdawczości w realizacji projektów. Koordynator i ekspert projektów UE, organizator międzynarodowych szkoleń dla branży IT/ICT/multimedia. Producent m. in. CINEMAFORUM – Międzynarodowego Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych, Europejskiego Festiwalu Młodego Kina, Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO, WAMA Film Festival. Od 2005 roku uczestniczy w organizacji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Absolwent Wydziału Historycznego i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Każde ze szkoleń zaplanowanych w ramach programu będzie prowadzone w formule warsztatów praktycznych poprzedzonych wykładami.

Dodatkowo, na zakończenie cyklu zaplanowano dwa spotkania, w ramach których uczestnicy będą doskonalić projekty oparte na własnych pomysłach. W działaniach praktycznych wesprze uczestników Dyrektor FILMFORUM Maciej Dominiak, pod którego okiem uczestnicy opracują szczegółowe założenia swoich mikro-projektów i zaplanują sposób ich realizacji.

By wziąć udział w szkoleniach odbywających się w „Pracowni A35” należy wypełnić zgłoszenie online do 15 kwietnia 2019 roku. Z kandydatami skontaktujemy się indywidualnie w ciągu tygodnia od zakończenia rekrutacji.

Wszyscy słuchacze, oprócz udziału w serii szkoleń, będą mieli możliwość uczestniczenia w przygotowywaniu wydarzeń kulturalnych i programów edukacyjnych organizowanych przez FILMFORUM. Każdy uczestnik „Pracowni A35” będzie miał również szansę odbycia stażu w Stowarzyszeniu FILMFORUM i dalszego rozwijania swoich umiejętności w wybranej dziedzinie.

Więcej informacji:
www.a35.pl

Projekt „Pracownia A35” – program rozwoju wolontariatu w obszarze kultury” współfinansuje m.st. Warszawa.