WAMA Film Festival

PROJEKTY

WAMA Film Festival

lokalizacja:
Olsztyn

najbliższa edycja:
6-10 października 2020 r.

koordynacja:
Marcin Bastkowski
dyrektor festiwalu

więcej informacji:
wamafestival.pl

Międzynarodowy festiwal filmowy prezentujący filmy powstające w systemie koprodukcji.

Impreza odbywa się w Olsztynie oraz w miastach województwa warmińsko-mazurskiego. W skład programu festiwalowego wchodzą dwa konkursy filmowe, warsztaty prowadzone przez uznanych specjalistów oraz otwarte dla publiczności pokazy pozakonkursowe. Filmy i wydarzenia WAMA Film Festival oscylują wokół tematów związanych z multikulturowością, gdzie najważniejszym założeniem jest promowanie wartości związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych czy religijnych.

Określona tematem multikulturowości misja wpisuje się w geograficzną i tradycyjną specyfikę województwa warmińsko-mazurskiego. Temat Festiwalu przekłada się bezpośrednio na kryteria selekcji filmów konkursowych i repertuar przeglądów oraz wydarzeń towarzyszących np. paneli dyskusyjnych i spotkań autorskich.

AKTUALNOŚCI | WAMA Film Festival

cover_zielony

Znamy datę 8. WAMA Film Festival

8. WAMA Film Festival w Olsztynie odbędzie się w dniach 5-9 października 2021 roku. Mimo pandemii, zespół organizatorów WAMA Film Festival nie zwalnia tempa i szykuje kolejną edycję pełną filmowych wrażeń. Do zobaczenia w Olsztynie!