Przejdź do treści

CINEMAFORUM

PROJEKTY

CINEMAFORUM - Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych

lokalizacja:
Warszawa

najbliższa edycja:
3-7 listopada 2021 r.

koordynacja:
Błażej Hrapkowicz
dyrektor festiwalu

więcej informacji:
cinemaforum.pl

CINEMAFORUM jest festiwalem prezentującym filmy krótkometrażowe z całego świata. Podczas festiwalu warszawska publiczność już od lat ma niepowtarzalną szansę zobaczyć filmy krótkometrażowe nagradzane w Cannes, Berlinie, Toronto czy Wenecji.

Imprezie towarzyszą pokazy premierowe, koncerty, panele dotyczące nowych technologii w branży filmowej, specjalistyczne warsztaty filmowe oraz spotkania z wybitnymi artystami i autorytetami polskiego kina. Celem przedsięwzięcia jest ukazanie wielowymiarowości zjawiska, jakim jest kino krótkometrażowe i tego, jak kształtuje się ono w poszczególnych częściach świata.

Zadaniem projektu jest wskazanie odpowiednich dróg wszystkim tym, którzy chcą: nauczyć się realizować filmy, doskonalić swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną w tym zakresie, znaleźć i wybrać odpowiedni sprzęt filmowy oraz nawiązać kontakty z przedstawicielami z branży.

Międzynarodowy charakter festiwalu realizuje się również w stałej współpracy z partnerami zagranicznymi. Organizujemy przeglądy najlepszych filmów krótkometrażowych z całej Europy wraz z takimi instytucjami jak Goethe-Institut, Austriackie Forum Kultury czy British Council.  

AKTUALNOŚCI | CINEMAFORUM

AFF_grafika_ogolna_2021

CINEMAFORUM i AMERICAN FILM FESTIVAL ponownie łaczą siły!

Już po raz trzeci odbywające się w Warszawie CINEMAFORUM – Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych i wrocławski American Film Festival zaprezentują krótkometrażowe filmy z US w ramach wspólnej sekcji „American Shorts”. Nabór rusza 28 marca!
cinemaforum_2021_900x600

Rusza 20. edycja festiwalu CINEMAFORUM!

Od 3 do 7 listopada 2021 r. w warszawskiej Kinotece fani kina krótkometrażowego będą mogli bezpłatnie oglądać najlepsze produkcje z całego świata. Jubileuszowa edycja to nie tylko bogaty program pokazów filmowych, ale także liczne wydarzenia edukacyjne i spotkania z twórcami oraz ekspertami z branży filmowej.