Aktualności

Prawie Kino "Poza granice ekranu"

20 listopada 2017
Prawie Kino "Poza granice ekranu"

Weź udział w bezpłatnych wydarzeniach filmowych w całej Polsce!

Prawie Kino "Poza granice ekranu" to ogólnopolski, autorski projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów, największej organizacji studenckiej w Polsce.

Prawie Kino zajmuje się organizacją nieodpłatnych wydarzeń poszerzających filmowe horyzonty – projekcje, spotkania z twórcami, warsztaty. Do tej pory wśród gości zainteresowanych inicjatywą znaleźli się tacy artyści jak Andrzej Wajda, Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Marcin Dorociński czy Agata Kulesza.

Każdego lata rusza symboliczny finał wieńczący roczną działalność projektu, czyli „Prawie Kino Letnie” – kino plenerowe na Uniwersytecie Warszawskim.

Do misji projektu należy przede wszystkim przybliżanie świata filmu, animowanie życia akademickiego oraz szerzenie legalnej kultury.

Najbliższym wydarzeniem organizowanym przez Prawie Kino jest Maraton amerykańskich klasyków. 21 listopada 2017 roku na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbędą się projekcje filmów: „CASABLANCA”, reż. Michael Curtiz oraz  „WSZYSCY LUDZIE PREZYDENTA”, reż. Alan J. Pakula. Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

Prawie Kino chętnie przygotowuje konkursy filmowe, w których można zdobyć bilety do kina oraz organizuje przedsięwzięcia takie jak "wyzwania filmowe", gdzie zachęca np. do obejrzenia 100 najlepszych filmów kina amerykańskiego.

Wstęp na każde z wydarzeń organizowanych przez Prawie Kino jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Zgodnie z misją przyświecającą działalności, organizowane przez studentów wydarzenia mają nie tylko animować życie akademickie na uczelniach, ale również  – wspierać kulturalny rozwój studentów oraz edukować.

Zapraszamy do odwiedzania portali społecznościowych Prawie Kina:
www.prawiekino.pl
www.prawiekino.fb.pl
www.prawiekino.instagram.pl
www.prawiekino.twitter.pl

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności