Aktualności

Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe zakończone!

28 października 2017
Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe zakończone!

Zobacz filmy zrealizowane przez uczestników!

Nadszedł czas na prezentację efektów warsztatów filmowych, które odbyły się w Olsztynie na początku października. Uczestnicy projektu przez tydzień pracowali nad własnymi filmami, wykorzystując nowatorską technikę video-eseju i video-recenzji.

W jednym z przygotowanych filmów młodzież z Polski i Ukrainy zrecenzowała obraz "Ja i mój tata" ("Me and my father"), w reżyserii Alka Pietrzaka. Przy okazji podzielili się swoimi refleksjami na temat relacji z rodzicami. Warsztaty okazały się cennym doświadczeniem nie tylko w kontekście zapoznania się z tajnikami sztuki filmowej, ale były również okazją do refleksji nad znaczeniem wartości rodzinnych. Warto posłuchać, co ci młodzi ludzie mają do powiedzenia!

Uczestnicy wymiany do swoich warsztatowych zadań podeszli wyjątkowo ambitnie. W drugiej z przygotowanych video-recenzji nie tylko zrecenzowali dwa krótkometrażowe filmy: "Sprawę Moczarskiego" - animację Tomasza Siwińskiego, a także obraz "Lew" w reżyserii Tymura Yashchenko, ale również postawili sobie pytanie: co jest ważniejsze w filmie - obraz czy dźwięk? Jak zwykle w takich przypadkach opinie są rozbieżne... Dlatego warto obejrzeć efekt pracy warsztatowiczów i ustalić własny pogląd w tej kwestii.

Projekt "Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe w Olsztynie" był finansowany ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży", a także ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej.

Obejrzyj materiał filmowy

Zobacz galerię zdjęć

fot. Przemysław Skrzydło / WingPress

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności