Aktualności

Leszek Kopeć odznaczony Medalem im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

12 lutego 2017
Leszek Kopeć odznaczony Medalem im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

Leszek Kopeć - Dyrektor Festiwalu Filmowego w Gdyni został odznaczony Medalem im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, najbardziej prestiżowym odznaczeniem przyznawanym przez Miasto Gdynia.

Medal wręczono na uroczystej sesji Rady Miasta, która odbyła się w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza. Decyzję o przyznaniu Leszkowi Kopciowi medalu za wybitne zasługi dla Gdyni radni podjęli podczas XXVIII sesji Rady Miasta Gdyni, w trakcie której podsumowano obchody 90-lecia Miasta.

W uzasadnieniu Radni napisali: Dzięki działaniom Leszka Kopcia Gdynia zyskuje uznanie na arenie krajowej i międzynarodowej jako miejsce sprzyjające i promujące film. Współtwórca i dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej, wieloletni dyrektor Festiwalu Filmowego w Gdyni, Prezes Zarządu Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Producent, przedsiębiorca, wydawca. A także: redaktor literackiego pisma studenckiego "Litteraria", autor powieści "Kredowe koło" oraz opowiadań i recenzji publikowanych w polskich czasopismach, współpracownik kuriera czytelniczego "Megaron", Dyrektor Neptun Filmu, a następnie Dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Od 2005 do 2010 Dyrektor Centrum Kultury w Gdyni.

[fot. Ewa Jasińska - Filmforum]

 

 

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności