Aktualności

Szukamy młodych krytyków filmowych - FIPRESCI Warsaw Project - The Talent Press 2014

25 sierpnia 2014
Szukamy młodych krytyków filmowych - FIPRESCI Warsaw Project - The Talent Press 2014

Warszawska Fundacja Filmowa oraz Międzynarodowa Federacja Krytyków Filmowych FIPRESCI zapraszają młodych krytyków filmowych do relacjonowania wydarzeń 30. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego (10-19 października, 2014) oraz 10 edycji Targów CentEast (17-19 października 2014).

FIPRESCI Warsaw Project -  The Talent Press 2014 

1. Kim jesteśmy?

Od dziewięciu lat Warszawska Fundacja Filmowa we współpracy z FIPRESCI organizuje warsztaty dziennikarskie skierowane do młodych krytyków filmowych z Europy Środkowo-Wschodniej. Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy dziennikarzy, którzy znajdują się na początku swojej drogi zawodowej, ale posiadają już w swoim dorobku publikacje z zakresu sztuki filmowej. Tak jak ich poprzednicy, będą mieli wyjątkową szansę wzięcia udziału w jednym z najważniejszych filmowych wydarzeń we Wschodniej Europie. Młodym dziennikarzom, którzy rzadko mają okazję wyjeżdżać za granicę w sprawach zawodowych, oferujemy możliwość współpracy z profesjonalistami światowej klasy i dotknięcia dziennikarstwa filmowego na najwyższym poziomie.

2. Kogo szukamy?

Od wszystkich kandydatów oczekujemy bardzo dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i w piśmie oraz doświadczenia dziennikarskiego udokumentowanego publikacjami na łamach prasy oraz profesjonalnych stron internetowych. Do udziału w warsztatach szczególnie zapraszamy studentów filmoznawstwa i kierunków pokrewnych oraz dziennikarzy współpracujących z tytułami o profilu filmowym.

Projekt został stworzony z myślą o osobach, które nie ukończyły trzydziestu lat.

3. Czego oczekujemy od uczestników?

Wybrane osoby będą uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez uznanych krytyków filmowych (oczekujemy punktualności i terminowego oddawania artykułów) oraz pracować na różnych polach dziennikarstwa filmowego — pisanie wywiadów, recenzji, raportów i relacji z festiwalu oraz Targów CentEast.

Oczekujemy, że żadne inne zobowiązania nie będą kolidowały z obowiązkami wynikającymi z udziału w warsztatach.

4. Co oferujemy?

Organizatorzy pokrywają koszty podróży oraz zakwaterowania w hostelu w Warszawie.

Młodzi dziennikarze będą pod opieką najwyższej klasy profesjonalistów - krytyków filmowych współpracujących z czołowymi magazynami filmowymi na świecie.

Gwarantujemy przeżycie niezapomnianej filmowej przygody i dajemy szansę na spotkanie najciekawszych współczesnych twórców filmowych z całego świata.

Na zgłoszenia zawierające CV kandydata, autoprezentację oraz trzy opublikowane w mediach teksy czekamy pod adresem mailowym This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. do 10 września.

 

więcej informacji na: http://www.wff.pl

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności