Aktualności

Marcin Bortkiewicz i Kuba Czekaj opiekunami warsztatów w ramach KAMERALNEGO LATA 2016

25 maja 2016
Marcin Bortkiewicz i Kuba Czekaj opiekunami warsztatów w ramach KAMERALNEGO LATA 2016

Znamy nazwiska opiekunów artystycznych tegorocznych warsztatów filmowych odbywających się w ramach KAMERALNEGO LATA. Nabór na warsztaty trwa do 6 czerwca!

Grupy warsztatowe poprowadzą dwaj młodzi, ale wielokrotnie już nagradzani filmowcy: Marcin Bortkiewicz i Kuba Czekaj. Na warsztaty zaproszeni zostaną także doświadczeni przedstawiciele branży filmowej i telewizyjnej, którzy podczas cyklu wykładów i szkoleń praktycznych prezentować będą tajniki swoich filmowych profesji. Wykładowcami warsztatów będą w 2016 roku m.in.: Cezary Harasimowicz - scenarzysta i aktor, Anna Mucha - aktorka, Dorota Nowocień - reżyser dźwięku oraz Derrick Ogrodny - producent filmowy.

Organizowane w ramach Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO warsztaty to od lat okazja, by pod okiem uznanych twórców i profesjonalnych techników planu filmowego przejść całą drogę powstawania filmu - od pomysłu do publicznej, uroczystej premiery podczas gali zamknięcia festiwalu. Dwie grupy młodych adeptów sztuki filmowej, przy użyciu profesjonalnego sprzętu, zrealizują filmy krótkometrażowe i będą mieli okazję stworzyć zgraną ekipę.

Uczestnicy warsztatów zdobędą przede wszystkim praktyczną wiedzę filmową z zakresu podstaw reżyserii, przygotowania tekstu scenariuszowego, realizacji obrazu filmowego, montażu i postprodukcji.

Warsztaty organizowane są we współpracy z mazowiecką Komendą Wojewódzką Policji, która zapewnia unikalne zaplecze organizacyjne i wsparcie logistyczne podczas realizowanych szkoleń. Wielką atrakcją jest również realizacja scen plenerowych  z udziałem jednostek specjalnych Policji i profesjonalnych kaskaderów.

ZGŁOSZENIA

Do udziału w warsztatach można zgłaszać się do 6 czerwca 2016 r.

Warsztaty skierowane są przede wszystkim do osób w wieku 15-30 lat.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.

Formularze zgłoszeniowe (dostępne tutaj) należy przesyłać do dnia 6 czerwca 2016 r. na adres:

Stowarzyszenie "FILMFORUM"
ul. Mińska 25 - bud. 8
03-808 Warszawa
(Soho Factory)

Szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie: 
www.kameralnelato.pl


9. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędą się w Radomiu w dniach 3-9 lipca 2016 roku.

Głównymi mecenasami imprezy są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.


Opiekunowie artystyczni warsztatów:

Marcin Bortkiewicz - reżyser, scenarzysta, aktor filmowy i teatralny. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Wajdy. Debiutował dokumentem krótkometrażowym "Nauczanie początkowe" wyróżnionym przez Jury na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2009 roku. Jego "Portret z pamięci" zrealizowany w Studio Munka w ramach programu "30 minut" był pokazywany w sekcji "Quinzaine des Realisateurs" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2012 roku. W 2015 roku zadebiutował fabułą "Noc Walpurgi". Film zdobył na zeszłorocznym festiwalu "Młodzi  i Film" pięć nagród, w tym Nagrodę Publiczności.

Kuba Czekaj - scenarzysta, reżyser. Absolwent reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2010) oraz Programu Fabularnego Studio Prób w Szkole Wajdy w Warszawie w 2011 roku. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (lata 2009 i 2011). Za rok 2009 uhonorowany "Talentem Trójki" - przyznawanym przez Program Trzeci Polskiego Radia, a w 2011 nagrodami: "Warto" - przyznawaną przez Gazetę Wyborczą i "Gwarancja Kultury'" TVP Kultura. Reżyser wielokrotnie nagradzanych w kraju i zagranicą filmów krótkometrażowych: "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać" i "Twist & Blood". Finalista programu Biennale Collage Cinema 2015, odbywającego się w ramach weneckiego Biennale. Laureat Nagrody im. Jana Machulskiego w kategoriach "Najlepsza Reżyseria", "Najlepszy Scenariusz" i "Najlepszy Film". Twórca nieformalnego filmowego dyptyku - filmów fabularnych: "Baby Bump" oraz "Królewicz Olch".

 

KAMERALNE LATO 2016

Organizator: FILMFORUM • Współorganizatorzy: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu; ŁAŹNIA - Radomski Klub Środowisk Twórczych; Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej • Partnerzy: Miasto Radom; Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji • Sponsor: ROSA Spółka Akcyjna • Partner logistyczny: Mercedes - Benz Zeszuta sp. z o. o. • Partnerzy Edukacyjni: Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie.

zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

zadanie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności